האם זה בריא לבצע ריצה בכל יום ויום?

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות ולענות על שאלות בנושאי אימוני כושר כגון: שאלות על ריצה, פיתוח גוף, אימוני כוח ועוד

מנהל: יורם בן אבו

האם זה בריא לבצע ריצה בכל יום ויום?

הודעהעל ידי שוקי » ב' מאי 17, 2010 1:23 pm

שלום רב,
אני בן 26 ובריא בדרך כלל אולי לפעמים אני חוטף שפעת בחורף.
אני רץ כל יום כ-5 עד 10 קילומטר.
התזונה שלי בסדר גמור.
חבר שלי אמר לי שזה ממש לא בריא לבצע ריצה בכל יום והגוף זקוק למנוחה.
אני אישית לא מרגיש שום בעיה ולכן רציתי לשאול האם זה בסדר לרוץ כל יום? האם אני לא גורם לעצמי נזק?

תודה
שוקי
שוקי

Advertisement

Re: האם זה בריא לבצע ריצה בכל יום ויום?

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ה' מאי 20, 2010 7:30 pm

הכל עניין של עצימות ושל יכולת הגוף שלך לספוג את הסטרס שבאימונים.
אם האימון הוא בעצימות גבוהה, זאת אומרת בדופק גבוה, אז אתה צריך מנוחה ללא שום ספק.
אם האימון בעצימות קלה ואתה ממש מסוגל לדבר תוך כדי הריצה, אז הבעיה היחידה שאני רואה באימונים בתדירות גבוהה שכזו היא שחיקה של המפרקים.
יש גוף שיהיה מסוגל לעמוד באימונים שכאלה למשך שנים רבות ויש כאלה שגופם יבגוד בהם בשלב מסויים.
הבעיה שאני רואה באימוני ריצה יום יומיים היא שחיקה מתמדת של המפרקים מהזעזועים שסופג הגוף בריצה.
לא תמיד יכולת הגוף לעמוד בזעזעוים שכאלה תלויה רק בטכניקה נכונה של ריצה או בתזונה נכונה.
לפעמים ההבדל בין אדם אחד למישנהו הוא ההבדל הגנטי, יש כאלה שיעמדו בנפח אימונים שכזה מבלי להפצע ויש שלא.
אני אישית הייתי מציע לך לגוון בפעילות האירובית במהלך השבוע וגם לבצע יום יומיים מנוחה, לא רק לגוף אלא גם לנפש.
גיוון בפעילויות האירוביות כגון: משחקי כדור שונים, כדורגל, כדורסל, שחייה, רכיבה על אופניים, עליה במדרגות וכדומה, יגוונו את העומס על המפרקים השונים וימנעו פציעה.
יורם בן אבו

Re: האם זה בריא לבצע ריצה בכל יום ויום?

הודעהעל ידי אראל אורן » ד' מאי 26, 2010 8:23 pm

אני חושב שכדאי לך להתאמן גם בקרוסטריינר.
מה שטוב בקרוס טריינר הוא שבקרוסטריינר ניתן לבצע אימון אירובי בעצימות גבוהה בדומה לזו שניתן לבצע בריצה.
אך ללא הזעזועים שנגרמים בריצה.
אני מציע לך לשלב אימון אחד או יותר של קרוס טריינר
אראל אורן

• Advertisement

חזור אל פורום כושר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Yahoo [Bot] ואורח אחד