יוגה - יתרונות תרגול היוגה

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות ולענות על שאלות בנושאי אימוני כושר כגון: שאלות על ריצה, פיתוח גוף, אימוני כוח ועוד

מנהל: יורם בן אבו

יוגה - יתרונות תרגול היוגה

הודעהעל ידי יוגה שיבננדה » א' מאי 01, 2011 4:31 pm

לתרגול יוגה יתרונות בריאותיים, פיזים ומנטלים רבים. להלן חלק מהיתרונות שמספק תרגול יום יומי של יוגה.

האימון בתנוחות היוגה – האָסַנוֹת, הוא המקיף ביותר מבין צורות הפעילות הגופנית, ויכול לעזור ביצירת איזון והרמוניה בכל מערכות הגוף.
את האָסַנוֹת מבצעים בסדר מסוים, בו איברי הגוף הפנימיים מקבלים עיסוי, והדם מוזרם לפי סדר לכל איברי הגוף השונים. תנוחה אחת מביאה לריכוז של דם באיבר מסוים בגוף, והתנוחה הבאה מנקזת את הדם מאותו איבר.

האָסַנוֹת מחזקות את השרירים הפנימיים בגוף ומסייעות לשמור על מבנה תקין של עמוד השדרה.

כל האָסַנוֹת מתמקדות בגב, ומגבירות את גמישותו. גמישות עמוד השדרה חיונית לתקינותה של מערכת העצבים, ומערכת השלד.

מערכת הפרשת ההורמונים בגוף מקבלת אספקה של דם עשיר בחמצן בתרגול האָסַנוֹת.
בשלבים העמוקים יותר של התרגול, בשילוב תרגילי נשימה עדינים, מערכת העצבים משפרת את תפקודה החיוני להעברת המסרים המיידים בגוף, ולפעילות המוח.

מבחינה מנטלית הרי שסוומי וישנו דבננדה נהג לומר: "בריאות היא עושר, שלווה בהכרה היא אושר. היוגה מראה את הדרך".
בריאות קורנת היא הרבה יותר מאשר "לא להיות חולה".
להיות בריא פירושו שישנים היטב בלילה, ערניים ביום, שומרים על שמחת החיים הפנימית בנסיבות החיים המשתנות ובעיקר – משפיעים לחיוב על הסביבה.

שלווה נפשית היא מנוחה ברמה המנטלית.
מדובר בשליטה במחשבות ההכרה.
ההכרה היא האמצעי דרכו אתם חווים את העולם. כאשר אתם כועסים, העולם נראה כמאכזב, וכאשר אתם מאושרים – העולם נראה מצוין.
אם תלמדו כיצד לשלוט בתנודות ההכרה, תוכלו להגיע לשלווה נפשית, שאינה תלויה בנסיבות המשתנות של החיים.

היתרונות המנטליים הם עדינים יותר מהיתרונות הפיזיים. במהלך החודשים הראשונים של התרגול אתם תפתחו את המודעות לתנודות העדינות של ההכרה, ולדרכים להשקיט אותה.
כשאתם מתרגלים הרפיה יוגית, אתם תרגישו מיד בשקט פנימי, ובצלילות מנטלית.
כל מתח, כעס, מחשבות טורדניות וחוסר מנוחה יפנו את מקומם לקראת הרגשה של סיפוק ומלאות פנימית.

היתרון של ההרפיה מגיע לאורך זמן ממושך, אז הוא יביא אתכם להיות מסוגלים לשמר את היכולת לעמוד בלחצי היומיום ולהישאר ממוקדים ושלווים.

תרגילי הנשימה היוגיים אחראים ליצירת ריכוז מנטלי ובהירות מחשבתית.
תרגילי הנשימה – פְּרָנָיָמָה, עובדים על המערכת האנרגטית של האדם ומטהרים את הנאדים. אותם נאדים נושאים את הפּֽרָנָה – אנרגיית החיים, ובהיותם טהורים ניכרת השפעה בעולם המחשבות.

מקור הכתבה: יוגה שיבננדה

למרכז יוגה שיבננדה סניפים ברחבי הארץ, ניתן לבצע חוגי יוגה ברמות שונות. לחצו כאן לחוגי יוגה תל אביב.

מרכז שיבננדה - יוגה וֵדַנְטָה, רח' לטריס 6, תל-אביב. טלפון 03-6961810, telaviv@sivananda.co.il
יוגה שיבננדה

Advertisement

Re: יוגה - יתרונות תרגול היוגה

הודעהעל ידי smadarlavi » א' ינואר 22, 2012 11:44 pm

היי,
תודה רבה רבה על כל המידע אני חדשה בכל העניין וחיפשתי הרבה זמן משהו כלכך מפורט ,אני גרה במרכז ומחפשת סטודיו יוגה בתל אביב
באזור נורדאו אשמח אם תוכלי לעזור לי בעניין , אני פשוט מחפשת משהו שיהיה קרוב הבייתה ולעבודה כי כולנו יודעים שכשזה נוגע לכושר קשה לשכנע את עצמך אם זה לא בדרך ( לפחות אצלי)
אז תודה בכל מקרה על הכל ובמיוחד על המידע
smadarlavi

הודעהעל ידי אריה » א' יוני 30, 2013 2:22 am

סליחה על ההקפצה הגדולה, אך הגעתי דרך גוגל..

בכל אופן, אני מחפש יוגה בתל אביב והאתר שמקושר כאן לא עובד, יש למישהו המלצות?

תודה
אריה

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ג' יולי 02, 2013 6:46 pm

אריה האתר המקושר עובד
יורם בן אבו

• Advertisement

חזור אל פורום כושר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים