דיאטת HCG: הורמון hcg, דיאטה, תפריט, סיכונים, תופעות לוואי

ברוכים הבאים לפורום דיאטה & תזונה נכונה. בפורום זה תוכלו לשאול ולענות על שאלות בנושאי תזונה, דיאטה וכדומה

מנהל: יורם בן אבו

דיאטת HCG: הורמון hcg, דיאטה, תפריט, סיכונים, תופעות לוואי

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' אוקטובר 31, 2011 1:59 am

עדכון: כתבתי כתבה על דיאטת HCG ובה מידע חדש בנושא. אתם מוזמנים לקרוא את כתבה בקישור דיאטת HCG

בזמן האחרון יצא לי לענות על שאלות בנושא דיאטת HCG ומבירורים וחיפושים באינטרנט, הבנתי שמדובר בדיאטה שמשווקיה הנמרצים פועלים בנחישות בכדי להפוך אותה לדיאטה פופולארית.
אשכול זה מיועד לשם מתן מידע על דיאטת HCG, מהי דיאטת HCG? האם קיימים סיכונים או תופעות לוואי בדיאטת HCG ולמעשה כל מידע אחר שאתם הגולשים תתעניינו לדעת בנוגע לדיאטה זו.

מהי דיאטת HCG?
דיאטת HCG שפותחה ע"י ד"ר אלברט סימונס היא דיאטה שפותחה בשנות ה-50 ומקורה בהנחה כי כשם שהורמון ה-HCG גורם לשחרור השומנים בגוף האישה ההרה, כך גם ניתן באמצעות מתן ההורמון לסייע בתהליך הירידה במשקל. ד"ר אלברט סימונס ביצע מספר ניסויים להוכחת טענותיו וטען כי תוצאות ניסויו הראו כי טיפולים באמצעות ההורמון הראו כי הנבדקים הצליחו להוריד ממשקלם וכמו כן, נצפתה אצל הנבדקים שטופלו בהורמון, דיכוי של תחושת הרעב.
על סמך ממצאיו, פיתח ד"ר סימונס דיאטה שזכתה לכינוי "דיאטת HCG" על שם ההורמון הנשי שעליו מבוססת הדיאטה.
פירוש HCG הוא ראשי תיבות של Human Chorionic Gonadotropin (בעברית: גונדוטרופין כוריוני אנושי). הורמון זה מיוצר על ידי השליה לאחר הביוץ ובמהלך ההריון.

תוכנית דיאטת HCG של ד"ר סימונס
תכנית הדיאטה שפיתח ד"ר סימונס שילבה בין טיפולים באמצעות זריקות של הורמון ההיריון ותפריט דיאטה דל קלוריות (תפריט דיאטה של כ-500 קלוריות ביום). דיאטת ה-HCG נבנתה מסבבים בני מקסימום של 40 יום או עד לירידה של 15 ק"ג מהמשקל.
בין בין הסבבים בוצעה הפסקה בדיאטה בכדי למנוע מצב של פיתוח עמידות לדיאטה בקרב המבצעים ובכדי לשמור על הרגישות הפיזיולוגית להשפעת ההורמון.

דיאטת HCG תפריט
תפריט דיאטת HCG כפי שפותחה ע"י ד"ר סימונס היה בעל ערך קלורי של כ-500 קלוריות ביום.
להלן תפריט דיאטת HCG שמצאתי ברשת באחד מהאתרים האינפורמטיבים על דיאטת HCG (ראה קישור).

ארוחת בוקר:
קפה או תה ללא סוכר, ניתן לצרוף רק כף אחת של חלב ב24 שעות וניתן לצרוך ממתיק כדוגמת: סכרין או סטיביה.

ארוחת צהריים:
100 גרם של בשר או דג ללא שומן (בנוסף, יש להסיר את השומן לפני הבישול). יש לבשל או לצלות את הבשר ללא שימוש בשומן או שומן. דגים כמו סלמון, טונה, הרינג, דג כבוש או מיובש אינם מותרים.
סוג אחד של ירק מבין מבחר הירקות הבאים: תרד, עלי סלק, עולש, סלק, ירקות, סלט ירוק, עגבניות, סלרי, שומר, בצל, צנונית אדומה, מלפפון, אספרגוס, כרוב.
1 פרוסת לחם קלויה (צנים).
1 פרי כדוגמת: תפוח, תפוז, חופן תות שדה או חצי אשכולית.

ארוחת ערב:
כל האפשרויות שבארוחת הצהריים.

hcg דיאטה תפריט דל קלוריות הוא תפריט בעייתי: הטענה כלפי תפריט דיאטת HCG היא שתפריט דל קלוריות שכזה עלול לגרום לחוסרים תזונתיים שעשויים לפגוע בבריאות ובתפקוד תקין. במיוחד כאשר תפריט זה נעשה למשך זמן ארוך.

האם דיאטת HCG עובדת?
האינטרנט שינה את העולם והפך לאמצעי החשוב ביותר לצריכת מידע.
באינטרנט קיים מידע רב בנושאים שונים. חלק מהמידע אמין, חלק פחות וחלק אף שקרי.
מי לא שמע על משווקי דיאטות שונות שמציגים מצג שווא של אנשים שירדו במשקל בהצלחה רבה. מצג שמלווה בתמונות של "לפני דיאטה" "ואחרי דיאטה".
למשווקי הדיאטות השונות יש אינטרס כלכלי ברור להפיץ מידע חיובי לגביי יעילות הדיאטה שאותה הם משווקים. ולכן קיימת פעילות שיווקית רבה של מוצרי דיאטה שונים באינטרנט.
הדרך היחידה של הצרכן שמוצף בים של מידע לבחון את יעילותה של דיאטה כזו או דיאטה אחרת, היא לפנות למקורות מידע מהימנים ואמינים. מקורות שהם חסרי אינטרסים כלכליים.
הכלי החשוב ביותר בכדי לבדוק את יעילות הדיאטות השונות הוא בעזרת מחקרים מדעיים שנערכו בצורה מדוקדקת ויסודית ע"י גופים ניטרלים ומהימנים.
מסקירות מחקרים בנושא יעילות דיאטת HCG עולה כי אין שום עדות מדעית כי הורמון HCG גורם לירידה במשקל, מדכא תחושת רעב, גורם לשריפת שומן נקודתית מאזורים מסויימים בגוף או שגורם לתחושה של well-being. מרבית המחקרים הרציניים שבדקו את ההשפעה שיש לזריקות HCG על ירידה במשקל הראו כי יש לדחות את האמצעי הזה כטיפול בהשמנה משום שאיננו יעיל. (קישורים למקורות: קישור 1, קישור 2)

מנהל התרופות האמריקאי, ה-FDA שבדק את דיאטת ה-HCG הגיע למסקנות הבאות:
הורמון HCG לא יעיל בטיפול בהשמנה!
אין שום עדות משמעותית כי טיפול -HCG מגביר את הירידה במשקל מעבר לירידה שנובעת מצמצום הצריכה הקלורית.
אין שום עדות משמעותית כי טיפול -HCG מפחית את תחושת הרעב ומסייע בביצוע דיאטה דלת קלוריות.
אין שום עדות משמעותית כי טיפול -HCG גורם לשריפת שומנים ממוקדת יותר באזורים מסויימים בגוף.

אתם קולטים?
מחקרים מדעיים בדקו את הנושא וקבעו כי טיפול באמצעות הורמון HCG איננו מפחית את תחושת הרעב ואיננו תורם לירידה במשקל!

למה אנשים בכל זאת פונים אל דיאטות כדוגמת דיאטת HCG.
חשוב להבין כי אנשים רבים בעולם המערבי מחפשים פתרונות לירידה במשקל. השפע במזון שבעולם המערבי, התפתחות הטכנולוגיה שמשפיעה על רמת פעילותו של האדם גרמו לכך שתופעת ההשמנה רק הולכת ומתגברת.
קשה לאנשים לבצע שינויים דראסטים בחייהם ובמיוחד אם אלו מלווים בויתור על מזונות שהם אוהבים או בכורח לצאת מאזור הנוחות שלהם ולבצע פעילות גופנית מאומצת.
לכן אין זה מפתיע שאנשים מחפשים "פתרונות קסם" ורצוי ש"פתרונות הקסם" הללו יסייעו להם במצבים שקשה להם.
קשה לכם לצרוך פחות קלוריות? בוואדי שתשמחו לתוסף שידכא את התאבון.
קשה לכם לבצע פעילות גופנית? הנה דיאטה שתשחרר אתכם מהמחוייבות לבצע פעילות גופנית (שמעתי את זה באחד הסרטונים של משווקי דיאטת HCG)

אל תשכחו ללחוץ על כפתור הלייק בכדי שגם החברים שלכם יוכלו לדעת את האמת על דיאטת HCG

יורם בן אבו

Advertisement

Re: דיאטת HCG: הורמון hcg, דיאטה, תפריט, סיכונים, תופעות לוו

הודעהעל ידי יאיר א » ב' אוקטובר 31, 2011 2:01 am

רגע שכחת לכתוב על הסיכונים ועל תופעות הלוואי של הדיאטה. האם יש כאלה בדיאטת HCG.
האם קיים סיכון כלשהו בטיפולים באמצעות ההורמון?
יאיר א

Re: הרזיה HCG: הורמון hcg, דיאטה, תפריט, סיכונים, תופעות לוו

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' אוקטובר 31, 2011 2:02 am

לא שכחתי, יש עוד המשך.
אני אמשיך מחר את הסקירה על דיאטת HCG

המשך יבוא....
יורם בן אבו

דיאטת HCG ביקורות, סיכונים, תופעות לוואי דיאטה הורמון HCG

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' אוקטובר 31, 2011 9:34 am

דובר ה-FDA אומר בראיון לניו יורק טיימס כי הסיכונים שבטיפול באמצעות הורמון HCG הם: היווצרות קרישי דם, דיכאון, כאבי ראש ורגישות בשדיים או הגדלה של השדיים. קישור למקור המידע

ביקורת נוספת על דיאטת HCG ניתן לקרוא בכתבה בניו יורק טיימס ובה ד"ר מרטין קלץ, ראש מחלה לטיפולי פוריות הורמונלים בבית החולים "לוקאס רוזוולט" במנהטן אומר כי "ניתן אומנם להפחית שומן באזורים מסויים באמצעות זריקות של ההורמון, אך הדבר יהיה מלווה בהגברת הסיכון למחלות לב וכלי דם". הוא מוסיף ואומר כי "היה מתרחק מטיפולים שכאלה". (קישור למקור המידע)
יורם בן אבו

הרזיה HCG: אבל יש אנשים שאומרים שירדו בעזרת דיאטת HCG

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' אוקטובר 31, 2011 9:39 am

יש שיאמרו
"אז איך בכל זאת השכנה שלי עשתה את הדיאטה ורזתה?"
פשוט מאוד!
אלו שמבצעים הרזיה באמצעות דיאטת HCG ניזונים מתפריט דל קלוריות ולכן גם הם יורדים במשקל ומרזים בדומה לכל מי שמבצע דיאטה דלת קלוריות אחרת.
נסו להתמיד בתפריט הדיאטה שרשמתי למעלה ותראו כמה תרדו.
ולגביי דיכוי תחושת הרעב, החוקרים אומרים שזה תוצר של אפקט הפלסבו.

אפקט הפלסבו הוא אפקט שנוצר כאשר מטופל מקבל טיפול דמה ומצבו משתפר למרות שאין בטיפול שום מרכיב שאמור לסייע לו.
כאשר בודקים את יעילות תרופה או טיפול כלשהו טורחים החוקרים לבצע ניסויים בשיטה הנקראת סמיות כפולה ובה חלק מהנבדקים מקבלים מנת דמה, ובמידה והתרופה האמיתית היא אכן יעילה מצפים החוקרים שמצבם של המטופלים בתרופה האמיתית ישתפר יותר ממצבם של המטופלים בתרופת דמה.
אפקט הפלסבו הוא כנראה תוצר של השפעה פסיכולוגית על מערכות פיזיולוגיות בגוף.
כאשר אדם מאמין שטיפול כלשהו משפר את הרגשתו, הרגשתו משתפרת.
כאשר אדם מאמין שטיפול כלשהו מפחית את תחושת הרעב שלו, תחושת הרעב שלו כנראה פוחתת.
יורם בן אבו

טיפות HCG - הרזיה HCG, הרזיה באמצעות טיפות HCG

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' אוקטובר 31, 2011 10:26 am

אם בעבר דיאטת HCG הייתה מלווה בזריקות של הורמון HCG, הרי כיום בעידן שבו תרופות הומיאופתיות רק נעשות יותר ויותר פופולאריות אין זה מפליא שפותח פתרון גם לזריקות הורמון HCG בדמותן של טיפות HCG הומיאופתיות.
קראתי באחד האתרים שמשווקים את דיאטת HCG כי אותן טיפות HCG הן למעשה תוסף צמחי שהוא בעל פעילות הורמונלית זהה לזו של ההורמון הנשי HCG. ולכן, כך טוענים המשווקים של טיפות ה-HCG ניתן להשיג את אפקט ההרזיה באמצעות שימוש בטיפות.

האמת היא שאני לא מבין כמה חרטא אנשים יכולים לספוג ולהאמין.
מה אלה השטויות הללו בעל פעילות זהה, אך תוסף צמחי?
אין לי ספק שהסיבה להצהרות שכאלה היא משום שלאנשים קל יותר ליטול תוסף צמחי ולא תרופה או הורמון נשי (במיוחד גברים שלא היו רוצים תופעות לוואי כמו צמיחת שדיים), אבל מצד שני הם כמובן רוצים פעילות זהה (אחרת למה לקחת את התוסף?).
הנקודה היא שאם אכן קיים תוסף צמחי בעל פעילות זהה לזו של ההורמון הנשי, הרי זה דומה למצב שבו אתם תקחו הורמון נשי עם כל תופעות הלוואי והסיכונים שנילווים לכך. ואין זה משנה כלל וכלל מה מקורו של אותו תוסף!
מלבד זאת חשוב להבין שההורמון הוא בעצם חלבון וחלבונים נהרסים במערכת העיכול. לכן אם זריקות של ההורמון אכן משפיעות על הרזיה ועל שריפת השומן בגוף, אין זה אומר שטיפות מההורמון יהיו בעלות אותו אפקט משום שהחלבון שממנו מורכב ההורמון, נהרס במערכת העיכול.

תרופות הומיאופתיות הן תרופות שבהן מדללים את החומר הפעיל (ההורמון במקרה זה) לרמה כה נמוכה עד כי למעשה אין לו כל השפעה.
הומיאופתים טוענים כי החומר הפעיל משרה את תכונותיו על החומר המדלל (המים או האלכוהול).
למרות הפופולאריות ההולכת והגוברת של תרופות הומיאופתיות, הרי שהמדע טוען נגד תרופות הומיאופתיות ואומר כי הן אינן יעילות וכי השפעתן אינן שונה מההשפעה של אפקט הפלסבו (זוכרים, אפקט פסיכולוגי).

בקיצור הטענות שמושמעות נגד טיפות HCG הומיאופתיות כאמצעי טיפול בהשמנה הן:

דילול של החומר הפעיל ברמות הנהוגות בתרופות הומיאופתיות גורמות לאיבוד האפקט של החומר הפעיל ולכן טיפות HCG לא יהיו בעלות פעילות זהה לפעילות של הורמון HCG.

חלבון נהרס במערכת העיכול (ההורמון HCG מורכב מחלבון) ולכן לא רק שהחומר דולל לרמות מאוד נמוכות, הרי שהמעט שנשאר ממנו, יהרס במערכת העיכול.

ואם באופן תאורתי נקבל את הטענות כי החומר המדולל שבטיפות HCG הוא בעל אפקט דומה לזה של ההורמון הנשי, אז איך בדיוק תמנעו מתופעות לוואי של החומר? תופעות כמו צמיחת שדיים?
נערך לאחרונה על ידי יורם בן אבו בתאריך ב' אוקטובר 31, 2011 11:43 am, נערך פעם אחת בסך הכל.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי יאיר א » ב' אוקטובר 31, 2011 10:28 am

יורם,
האמת היא שאני לא מבין אותך.
מה רע בטיפות HCG הומיאופתיות?
הרי אם הן להם השפעה חיובית, אז גם אין להם השפעה שלילית.
ואם יש להן אפקט של פלסבו, אז למה לא לקחת אותן ולקבל לפחות את אפקט הפלסבו שיעזור לאנשים לרדת במשקל.
מה זה מפריע לך?
יאיר א

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' אוקטובר 31, 2011 10:33 am

יאיר א כתב:יורם,
האמת היא שאני לא מבין אותך.
מה רע בטיפות HCG הומיאופתיות?
הרי אם הן להם השפעה חיובית, אז גם אין להם השפעה שלילית.
ואם יש להן אפקט של פלסבו, אז למה לא לקחת אותן ולקבל לפחות את אפקט הפלסבו שיעזור לאנשים לרדת במשקל.
מה זה מפריע לך?

תרופות הומיאופתיות לא מפריעות לי!
וגם אפקט הפלסבו לא מפריע לי!

מה שמפריע לי זו בורות!
מפריע לי שמשווקים חרוצים מפיצים את הבורות ברחבי האינטרנט לשם עשיית רווח קל.
פתחתי את הפורום הזה בכדי לתת מידע "נכון" יותר בנושאי כושר ובריאות. מידע שיהיה סלקטיבי במקורות המידע שלו.
אם תחפש בגוגל "דיאטת HCG" תראה שלא חסר מידע בנושא, ומרבית המידע הוא שטחי ורדוד. מידע שנכתב ע"י משווקים בעלי אינטרסים או סתם אחרים שלא טרחו לבדוק לעומק את הנושא ולקשר למקורות מידע מהימנים.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי aditaboch » ה' נובמבר 03, 2011 9:45 pm

יורם,

אתה בטוח שאתה נותן מידע נכון?
כל המחקרים שאתה מפנה אליהם מקורם במחקרים של חברות התרופות, פסיכיאטרים וה –FDA שהוא גוף שמקבל כסף מחברות תרופות שאין להם שום אינטרס לקדם רפואה אלטרנטיבית ופתרונות טבעיים. זה לא מחקרים בלתי תלויים ...זה האמא של המחקרים האינטרסנטיים בשוק התרופות העולמי שנעשה למען רווח.
אז לפני שאתה הולך ומאשים משווק כזה או אחר ועוד לצטט מחקר של ה- FDA שמומן ובוצע ע"י חברות תרופות שברור שמה שמניע אותם זה רווח לא קל אלא כבד ביותר, תבדוק תמיד מי נמצא מאחורי הקלעים של ה- "המחקר" - מי מממן אותו.
על דבר אחד בטוח הומאופטיה וגם תוספי תזונה הם מוצרים טבעיים שבריאים לגוף להבדיל מתרופה כזאת או אחרת אשר ברור שהיא סוג של סם במסווה של "משהו בריא".
אז מה עדיף לקחת סמים למות בטרם עת כי יש "מחקר" של חבורת התרופות אשר אומר שדבר כזה או אחר בריא.
אם חברת תרופות אומרת שמשהו טבעי לא בריא אני יודע בוודאות שזה נסיון לשווק את הסמים שלהם ואני לא יפול בזה.

עדי
aditaboch

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ה' נובמבר 03, 2011 10:17 pm

עדי שלום,
אין לי שום ספק שכסף בהחלט משפיע על החלטות.
הכסף זורם הן דרך הצינורות של חברות התרופות והן דרך הצינורות של יזמים נמרצים שמוכרים "חלומות" לאנשים ("לרדת מהר אפילו בלי לעשות התעמלות ולהוריד המון במשקל")

אם בסופו של דבר אני צריך לבחור למי להאמין, אני אעדיף להאמין לגופים כמו ה-FDA ולא לפרסומים באינטרנט ולסרטוני וידאו שפורסמו ע"י משווקים זריזים.

זה לא שאני סומך לחלוטין על גופים כמו ה-FDA או משרד הבריאות הישראלי או משרד החקלאות הישראלי.

פשוט אין לי אלטרנטיבה טובה יותר!

בנושא המחקרים נהוג לרשום איזה גוף, מימן איזה מחקר, ואת מוזמנת לציין מחקרים שמומנו ע"י חברות תרופות עם קישורים למקורות מהימנים (כי סתם לומר מומן ע"י חברות תרופות כל אחד יכול).

כן, יש מחקרים שממומנים ע"י חברות תרופות ודרך אגב, הנה דוגמא מצוינת לשקיפות ובה את מוזמנת לקרוא כיצד מחקר שמומן ע"י חברת אבוט (בין חברות התרופות הגדולות בעולם) גרם להוצאתה של תרופה להרזיה בשם רדוקטיל מן השוק (רדוקטיל היא תרופה שפותחה ע"י אבוט).

חברת התרופות אבוט, לא חשבה כמובן שהמחקר יניב תוצאות שליליות ולכן היא מימנה אותו, אבל מגנוני הבקרה והפיקוח דאגו לכך שתוצאות המחקר לא יגנזו ושהמסקנות הנכונות לבריאות הציבור הם אלו אשר יתקבלו.

כמובן, שלא תמיד הדברים נחשפים או שהם נחשפים רק לאחר זמן שבו אנשים נטלו תרופה שסיכנה אותם, אבל עדיין מגנוני הבקרה והפיקוח הממשלתיים הם המנגנונים היחידים שמגנים על האזרח הקטן.

ואם לא עליהם אני אסמוך אז על מי כן? על הודעות בפורומים? סרטונים ביוטיוב? פעילות בפייסבוק? מאמרים באתרי מאמרים שמטרתם לדחוף תוצאות בחיפושים אורגנים בגוגל?

דרך אגב, אני לא בעד תרופות להרזיה ובעיני הן מזיקות יותר מאשר תרופה הומיאפתית שכלל איננה מזיקה.

בנוסף, אני משתמש בהגיון הבריא שלי.
ההגיון הבריא שלי אומר לי שזה פשוט לא הגיוני לבוא ולטעון דיאטת HCG תעזור לך לרדת במשקל. להראות מחקרים שנעשו על אנשים שלהם הוזרק ההורמון ואז לבוא עם תרופה הומיאופתית שכמעט ולא מכילה שום הורמון (או שבכלל לא מכילה הורמון) ולומר > יש לה את אותה השפעה!

אני פשוט נגד לוקשים.

אני בעד אורח חיים בריא
אני חושב שאם אנשים לא יפנימו שבכדי לראות שינוי הם צריכים לבצע שינוי, אז הם לעולם לא יצליחו לרדת במשקל.

הפתרון לעודף משקל הוא לא בתרופה הומיאופתית או תרופה קונבנציונלית.
הפתרון הוא בשינוי המחשבתי שנדרש מכל מי שרוצה להצליח בתהליך הירידה במשקל ולעשות את מה שצריך לעשות.
יורם בן אבו

הבא

• Advertisement

חזור אל פורום דיאטה & תזונה נכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ואורח אחד