דיאטת HCG: הורמון hcg, דיאטה, תפריט, סיכונים, תופעות לוואי

ברוכים הבאים לפורום דיאטה & תזונה נכונה. בפורום זה תוכלו לשאול ולענות על שאלות בנושאי תזונה, דיאטה וכדומה

מנהל: יורם בן אבו

Re: דיאטת HCG: הורמון hcg, דיאטה, תפריט, סיכונים, תופעות לוו

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ה' יולי 26, 2012 6:32 pm

sharonbd8 כתב:לסיכום: אנשים פונים ל HCG כי לא טוב להם, אין להם אלטרנטיבה אמינה ובטוחה ומעל הכל... לפחות בהרגשה סוביקטיבים של המון אנשים, היא ממש ממש עובדת, וממש קלה (אני מסכים שיש פה פגם מוסרי, אבל מי אמר שהמציאות חייבת להתיישר לפי המוסר שלנו....)

לא כל כך מבין על איזה פגם מוסרי אתה מדבר? מה הקשר בין דיאטה לבין מוסר?
אנשים פונים לדיאטת HCG כי הם מחפשים פתרונות פלא!
קשה להם ככה סתם להפחית את כמות הקלוריות וקשה להם להגביר את רמת הפעילות שלהם.
קל להם להאחז בתרסיס שלוחצים פעמיים והופ מתרחש קסם. מי לא אוהב קסמים.

sharonbd8 כתב:שאני הלכתי לרופא ושאלתי אותו מדוע איני מצליח לרזות, למרות חדר כושר, תזונה מאוזנת (הרבה יותר מהעבר, לפחות) וכד' תשובתו המתחמקת היתה: חילוף חומרים, להתאמן יותר, לאכול פחות וכד'...
הוא אמר שכשהייתי צעיר החילוף חומרים היה שונה לגמרי
ובעיקרון המליץ לי על דיאטיקנית מקופ"ח שנתנה לי המלצות הזויות על תפריט שיקח לי שעות כל יום לבנות אותו..
מה שמפריע לי בתור מהנדס זה שהם לא הצליחו להסביר לי מה המנגנון בגוף שגורם לגוף היום להשמין ושמר על גוף רזה לפני 10 שנים
מהו המודל של ההשמנה בגוף ואיזה הורמונים ו/או חומרים אחרים מעורבים בתהליכים האלו
מדוע הגוף מתוכנת להשמין וכיצד ניתן למנוע את זה

רופא המשפחה שלך הוא לא האדם המתאים להתייעץ עימו בנושאי תזונה. למיטב ידיעתי רופאי משפחה לא עוברים הכשרה מעמיקה בנושאי תזונה.
אתה צריך להתייעץ עם דיאטן קליני.
אם הדיאטנית שהלכת אליה לא הייתה מקצועית, היית צריך ללכת לדיאטן אחר (יש בעלי מקצוע ויש בעלי מקצוע).
בתור מהנדס אתה צריך להבין שגוף האדם הוא מכונה משכוללת פי כמה וכמה ממה שהטכנולוגיה העכשווית מסוגלת ליצור.
חלק נרחב במדע ובמחקרים שמבוצעים כיום מוגדש למחקר והבנת המכונה המופלאה הזו שנקראת גוף האדם.
מי שמתיימר לצייר לך מנגנון ברור ומפורט ללא כל תימוכין מדעיים, הוא שרלטן!

sharonbd8 כתב:העיניין - שללא התשובות האלה, הרופאים אינם כלל בפוזיציה טובה יותר לתת לאנשים פתרון לבעיות ההשמנה מאשר כל האינטרסנטים שדוחפים את ה HCG (וזה אם נניח שאין אינטרסים לכל החברות שמייצרות תרופות או טיפולים למחלות שנובעות מהשמנה (כמו סכרת)

אין שום ספק שהחוקרים אינם בפוזיציה טובה לתת לאנשים פתרון לבעיות ההשמנה. חוקרים ומדענים מחוייבים לאמת מדעית, כזו שניתן למדוד, לכמת ולהעריך בכלים מדעיים ולכן הכלים שהם מציעים הם לא תמיד ברורים ומוחלטים. כל תרופה להרזייה צריכה לעבור "מסלול של מכשולים" וביקורת מדעית שתבדוק אפקטיביות ותעריך סיכונים. ולפעמים יש גם טעויות.

מי שכן בפוזיציה טובה למכור להמון פתרונות לבעיות ההשמנה זה כל "רוקחי התמיסות, השיקויים והתרסיסים" שכל מה שהם צריכים זה לייצר איזה תרסיס שמכיל מים, אלכוהול ואולי שאריות זניחות של אצות. לאשר את התרסיס כתוסף תזונה ולאחר מכן ליצור באזז בשיווק מקוון שמציג את "הפתרון האולטימטיבי" לבעיות ההשמנה.
יורם בן אבו

Advertisement

הודעהעל ידי אורח » ש' יולי 28, 2012 3:46 pm

לא כל כך מבין על איזה פגם מוסרי אתה מדבר? מה הקשר בין דיאטה לבין מוסר?

שרון:
זאת היה סיום אירוני... כשמצליחים להוריד משקל בלי להתאמץ זה לא מסתדר לנו עם האינטואיציה... עבודה קשה=תוצאות. זה גם עובד בכיוון שהשני, שלי. שנתיים של ספיניג 2-3 פעמים בשבוע, ארוחות מסודרות ומאוזנות, וכל זה עם תוצאות עלובות ביותר.

-------

אנשים פונים לדיאטת HCG כי הם מחפשים פתרונות פלא!
קשה להם ככה סתם להפחית את כמות הקלוריות וקשה להם להגביר את רמת הפעילות שלהם.
קל להם להאחז בתרסיס שלוחצים פעמיים והופ מתרחש קסם. מי לא אוהב קסמים.

שרון:

מישהו אמר פעם שכשקורית תופעה שלא מבינים אותה, זה נראה כקסם (אני מניח שככה היתה נראית מעלית במאה ה 17). אני יכול להעיד על עצמי ועל עוד לפחות 3 אנשים נוספים שהקסם עובד ובגדול (במקרה אחד, לאורך זמן). אם זה פלסיבו, לפחות אין לו תופעות לוואי (אלטרינטיבה של הרפואה לדוגמא: ניתוח קיצור קיבה. עד 2% תמותה (!) ועד 8% סיבוכים ברמה כזאת או אחרת (זה אנדרסטייטמנט לקרוא למבחנה מסריחה שמנקזת לך מיצי מרה סיבוך, זה גיהינום עלי אדמות, אבל זה כבר משהו אחר)

-------------

רופא המשפחה שלך הוא לא האדם המתאים להתייעץ עימו בנושאי תזונה. למיטב ידיעתי רופאי משפחה לא עוברים הכשרה מעמיקה בנושאי תזונה.
אתה צריך להתייעץ עם דיאטן קליני.
אם הדיאטנית שהלכת אליה לא הייתה מקצועית, היית צריך ללכת לדיאטן אחר (יש בעלי מקצוע ויש בעלי מקצוע).
בתור מהנדס אתה צריך להבין שגוף האדם הוא מכונה משכוללת פי כמה וכמה ממה שהטכנולוגיה העכשווית מסוגלת ליצור.
חלק נרחב במדע ובמחקרים שמבוצעים כיום מוגדש למחקר והבנת המכונה המופלאה הזו שנקראת גוף האדם.
מי שמתיימר לצייר לך מנגנון ברור ומפורט ללא כל תימוכין מדעיים, הוא שרלטן!

שרון:

הייתי אצל כמה. מה שאתה אומר על רופאים זה בדיוק מה שאני חושב.
למיטב שיפוטי (אני רק מהנדס, אבל אני יכול לזהות תבניות של היקשים, סיכון לעומת תועלת וכד', וןיש לי ידע בסיסי בכימיה אורגנית) לדיאטנים האלה הם אין את יכולת שאתה מייחס להם. רובם (במקרה שלי כולם) פועלים כטייס אוטומטי במעטפת שמורכבת מארבע וחצי פרמטרים. לא הכלים שדרושים להבין את ה"מכונה משכוללת פי כמה וכמה ממה שהטכנולוגיה העכשווית מסוגלת ליצור"

----------------

אין שום ספק שהחוקרים אינם בפוזיציה טובה לתת לאנשים פתרון לבעיות ההשמנה. חוקרים ומדענים מחוייבים לאמת מדעית, כזו שניתן למדוד, לכמת ולהעריך בכלים מדעיים ולכן הכלים שהם מציעים הם לא תמיד ברורים ומוחלטים. כל תרופה להרזייה צריכה לעבור "מסלול של מכשולים" וביקורת מדעית שתבדוק אפקטיביות ותעריך סיכונים. ולפעמים יש גם טעויות.

שרון:

אז תן לי לראות אם הבנתי נכון: מחלה מספר אחד בעולם המערבי (ז"א: זה שיכול לשלם על מחקר יקר לאורך שנים) שמגבירה את גורמי הסיכון לאינסוף מחלות והורגת מיליונים כל שנה. שנים או אפילו עשורים של מחקר רפואי, מאמרים וכנסים. אלפי חוקרים ששוקדים על הסוגיה המגזר האקדמי והפרטי... והתוצאה

+ חזרה לאקסיומה של ההשמנה. קלוריות אין פחות קלוריות אאוט חלקי 8000 = משקל נצבר
+ מספר תרופות מוגבל, שרובן יותר מזיקות ממועילות (היתה איזה תרופה שהורידו אותה לא מזמן) בעלות יעילות מוגבלת (לרובן התוויה של בצמצום רצוני של מספר הקלוריות שנצרכות ע"י המטופל, ראה נקודה מס 1)
+ קיצור קיבה (אני שם אותו באותה קטגוריה של לובוטומיה... אמנם אנחנו כמעט ולא מבינים כלום במה שקורה בגוף, אבל עדיין נוכל לחתוך משהו ולקוות לטוב - וגם להרוויח כמה גרושים בדרך) - ניתוח שהיעיולת שלו לאורך זמן נתונה לויכוח (מתוך שני מקרים שני מכיר אישית, שניהם חזרו למשקל המקורי אחרי כמה שנים.. נכון, לא סטטיסטיקה, אבל אם אתה מכיר אישית כמה זוכים בלוטו, הזכייה בלוטו לא יכולה להיות 1 למיליון...)

האמת המדעית היחידה כאן היא היא כנראה שהחוקרים הללו הם חסרי יכולת ומעוף.
בוא ננתח את הבעייה: יש כאן שתי מכונות. ילדים/צעירים שצורכים פיצות/המבורגרים/שוארמות ולא משמינים. ויש מבוגרים שמשמינים מסלט חסה.

תערבב את זה עם כלי שנקרא בדיקות דם וידע בסטטיסטיקה (ולא: סטטיסטיקה 1 לרפואנים באונברסיטה העברית לא נחשב כידע בסטטיסטיקה), וכסף... ואולי אחרי כמה שנים תגיע למשהו יותר טוב ממה שציינתי למעלה

-------------------------

מי שכן בפוזיציה טובה למכור להמון פתרונות לבעיות ההשמנה זה כל "רוקחי התמיסות, השיקויים והתרסיסים" שכל מה שהם צריכים זה לייצר איזה תרסיס שמכיל מים, אלכוהול ואולי שאריות זניחות של אצות. לאשר את התרסיס כתוסף תזונה ולאחר מכן ליצור באזז בשיווק מקוון שמציג את "הפתרון האולטימטיבי" לבעיות ההשמנה.

מכיר את הפתגם: באין זמיר, גם עורב יפצח בשיר...
אורח

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ש' יולי 28, 2012 11:16 pm

לא כל כך מבין אותך, רגע אחד אתה אומר
sharonbd8 כתב:ניסיתי את הדיאטה הזאת בהצלחה מדהימה

וברגע אחר אתה מכנה את דיאטת HCG כדוגמת יתר הדיאטות כעורב שכידוע לך לא מצטיין בשירה.
אורח כתב:מכיר את הפתגם: באין זמיר, גם עורב יפצח בשיר...

דיברת ודיברת וכן אתה צודק הפתרון כיום הוא בדיוק הפתרון שהיה נכון גם לפני 100 שנה > גרעון קלורי.
נשמע קל ופשוט אבל בפועל זה קשה. קשה לאנשים להתמיד בפעילות גופנית ולצרוך פחות קלוריות בעידן שהשפע בו רק הולך וגובר והטכנולוגיה רק עושה אותנו פחות ופחות פעילים.

הפתרון להשמנה הוא בהישג ידו של כל אדם, רק שהוא צריך להקריב לשם כך את אורח החיים שאליו הוא התרגל. אין צורך במדע או בדיאטן שמבין כיצד הגוף פועל בכדי לרדת במשקל בכדי להראות את הדרך להרזיה לאדם השמן.

אנשים צריכים להבין שהפתרון הוא בראש שלהם, אם הם יתנו מעצמם את מה שצריך בכדי לרדת במשקל, הם ירדו במשקל.

לבנתיים כל מיני "עורבים שלא יודעים לשיר פתרונות אבל יודעים לשיר הבטחות" כדוגמת משווקי דיאטת HCG, פונים לקהל רחב של מי שקשה לו לבצע דיאטה ומספרים לו כל מיני מעשיות על "תרסיס שאיתו קל לבצע דיאטה של 500 קלוריות", על "שריפת שומן מקומית בדיוק מאזורים הבעייתיים" "הצלחה כבירה" וכל מיני שטויות כגון אלו.
ואנשים קונים את השטות הזו, למה כי אין להם מי שמציע משהו אחר.

אני מכיר את עולם השיווק האינטרנטי מקרוב וגם את "מספרי הסיפורים", "המגיבים", "המצליחנים". אני יודע כמה קל ליצור רושם של הצלחה באינטרנט.

אם אכן, דיאטת HCG כה מצליחה, זה יהיה מאוד פשוט לבדוק זאת (את זה דרך אגב המדע יודע לעשות טוב מאוד, זה די פשוט לבדוק אם שיטה מסויימת עובדת או לא). למיטב הבנתי הוועדה לבדיקת הטעיית הציבור של משרד הבריאות הישראלי, שלחה מכתב אזהרה לייצרני דיאטת HCG (טבעון ביוטק ואל טי פאוור טכנולוג'יס) ובו דרישה להוריד את הפרסום באתר שלהם או להביא תימוכין לגביי ההצהרות שהם מצהירים באתר, זה מאוד מעניין אותי מה קורה עם הדרישה הזו ולכן אני אשלח מכתב למשרד הבריאות בכדי לבדוק היכן עומדת התביעה של משרד הבריאות. מתכוון לידע אתכם בתוצאות ברגע שאקבל תשובה.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי רותי אזולאי » א' ספטמבר 23, 2012 3:17 am

אני שמעתי היום על כך שהדיאטה הזאת גרמה לקרחות
אחותי סיפרה על לקוחה שלה שהתחילו לה קרחות בעקבות
הדיאטה והיא שמעה על עוד כמה כאלה ,
רותי אזולאי

הודעהעל ידי paz nadav@017.net.il » ש' אפריל 06, 2013 7:15 pm

שלום לך
אני רוצה לשאול ומקוה לקבל תשובה.
אני לוקחת מספר תרופות ורציתי לדעת איפה אני יכולה לקבל אינפורמציה אם אפשרי לעשות אתת דיאטת hcg.
התרופות מחולקות לשני קריטריונים:
1. תרופות שיגרתיות (עקב גיל) כמו ללחץ דם, לדופק, לכולסטרול
2. תרופות שאני נוטלת עקב אי פעילות של בלוטת ההיפופיזה, שעקב זה אין הפרשת קורטיזול בגוף, אין פעילות של בלוטת התריס ואין הפרשה של הורמון גדילה. את כל הפרמטרים האלה אני מקבלת בתרופות ומאוזנת.
אני בת 65
אודה לך באם תענה לי למייל שלי, אפשרי בנוסף לכאן.
בתודה אפרת
paz nadav@017.net.il

הודעהעל ידי יורם בן אבו » א' אפריל 14, 2013 10:14 pm

שלום לך אפרת,
אני כלל לא ממליץ לבצע את דיאטת HCG ולא משנה באיזה מצב בריאותי.
הסיבה ללכך היא משום שהדיאטה היא בלון שיווקי חסר יעילות.
יורם בן אבו

מסוכן או לא מוכח?

הודעהעל ידי ישראל » ד' מאי 01, 2013 12:01 am

תכל'ס, זה לא פטנט כי זה בסה"כ גורם לאכול 500 קלוריות ביום, או שזה מסוכן?
הבנתי מכל מקום בו נכתב בענין כי הטיפות אינם מסוכנות, אלא שהתכנית מסוכנת.
האם זה נכון?
ישראל

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' מאי 06, 2013 1:17 am

בעיני זו רק עבודה בעיניים.
זה בכלל לא משנה אם התכנית מסוכנת או לא. כי הרי אפשר בכל פעם לשנות את התכנית.
הבעיה בעיני היא באשליות שמוכרים לאנשים שאומרים להם שטיפות כאלה ואחרות יגרמו להם לרדת במשקל.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי אורלי » א' יוני 15, 2014 2:45 pm

שלום למתענינים.מה שצרם לי מתוך מה שכתבת יורם הוא שמצד אחד אתה נגד "בורות" אז טיפות הומאופאטיות לא נספגות במערכת העיכול אלא מתחת ללשון מיידי למחזור הדם!!!!שנית,בדוק! ע'י שימוש בטיפות צמחים וטיפות הומאופטיות ניתן גם לתמוך במערכת הורמונלית "בירידה "כמו אצל אישה בגיל המעבר!!! ולכן יש! הורמונים דמי ביולוגים מצמחים (גם סויה הוא כזה ,אגב)
בנוסף מיד אחרי לקיחת הטיפות מתחילה תחושת רעב עד אחרי האוכל (15 דק') ואז שבעים בלי שום פרופורציה מהאכילה המאוד מבוקרת!! אם עושים את הדיאטה בי דה בוק:בדיוק !לפי ההוראות ,כולל שתיית מיים מרובה ותה ירוק :אין חולשה!יש אנרגיה רגילה לחלוטין!! חשוב תוסף ויטמינים אני השתמשתי בצימחי נוזלי!!
אם יש אפקט פלסבו אז סבבה .יחד עם זאת בחוויה אישית שלי ,אחרי שחפרתי במקורות מידע שונים לפני:והתנסתי ,דיאטת הhcg כן עוזרת לשריפת שומן ממאגרים ישנים!! כן מאיצה חילוף חומרים (אחרי הדיאטה באכילה לא מבוקרת לוקח עשרות! חודשים לעלות את המשקל (10 קג')..אותו הורנו ב21 יום!!! בהצלחה למרזים.
אורלי

הודעהעל ידי לאה » ב' נובמבר 17, 2014 12:41 pm

התחלתי אתמול אחרי שקראתי כאן את התגובות הבנתי שאין לי מה להפסיד....בהצלחה :P אחזור לספר איך זה
לאה

הקודם

• Advertisement

חזור אל פורום דיאטה & תזונה נכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ואורח אחד