דיאטת HCG: הורמון hcg, דיאטה, תפריט, סיכונים, תופעות לוואי

ברוכים הבאים לפורום דיאטה & תזונה נכונה. בפורום זה תוכלו לשאול ולענות על שאלות בנושאי תזונה, דיאטה וכדומה

מנהל: יורם בן אבו

Re: דיאטת HCG: הורמון hcg, דיאטה, תפריט, סיכונים, תופעות לוו

הודעהעל ידי dietathcg » ג' ינואר 17, 2012 8:49 pm

היי יורם.
שאלה - האם לדעתך בן אדם יכול להוריד בכלל 10 קילו על ידי כושר ותזונה תוך נגיד חודשיים מבלי להיות רעב מוות?
אני ראיתי שאתה מאמן כושר במקצוע וגם מזמין אנשים לנהל אורח חיים בריא. כל הכבוד לך!
אז מה אתה כן ממליץ בדיוק לעשות לאדם שצריך להוריד 15 ק"ג? משהו שראית שעובד פעם אחרי פעם לפי הניסיון האישי שלך?
dietathcg

Advertisement

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ג' ינואר 17, 2012 11:39 pm

dietathcg כתב:היי יורם.
שאלה - האם לדעתך בן אדם יכול להוריד בכלל 10 קילו על ידי כושר ותזונה תוך נגיד חודשיים מבלי להיות רעב מוות?
אני ראיתי שאתה מאמן כושר במקצוע וגם מזמין אנשים לנהל אורח חיים בריא. כל הכבוד לך!
אז מה אתה כן ממליץ בדיוק לעשות לאדם שצריך להוריד 15 ק"ג? משהו שראית שעובד פעם אחרי פעם לפי הניסיון האישי שלך?

ראשית, אני מציע לאנשים להנמיך את הציפיות שלהם מירידה מהירה. מהסיבה המאוד פשוטה שלרדת במשקל זה הרבה יותר פשוט מאשר לשמור עליו למשך כל החיים.
לכן הדבר הראשון שנדרש למי שרוצה להיות תמיד רזה זה סבלנות.
מי שרוצה לרדת בשיטת הזבנג וגמרנו, צריך להבין שהוא צריך לשנות את אורח חייו והוא צריך סבלנות בדרך הארוכה לחיים רזים ובריאים.

הסיבה לכך שכל כך הרבה משווקי דיאטות שונות מצליחים "למכור" לאנשים כל מיני דיאטות שהמכנה המשותף לכולן הוא "ירידה מהירה במשקל" היא משום שזו נקודת התורפה של מרבית האנשים.
אנחנו חיים בתרבות אינסטנט והתרגלנו לקבל את הכל כאן ועכשיו, וגם להיות רזים אנחנו רוצים להיות מייד.
ואני ראיתי לא מעט אנשים שמצליחים לרדת במהירות במשקל ולאחר מכן הם מחזירים את כל המשקל העודף בחזרה, רק משום שאין להם סבלנות.

אני מציע לאנשים לקחת את החיים בפרופורציות הנכונות. להתחיל לחשוב בריא ואם רוצים אז גם רזה.
אני מציע לאנשים לבצע פעילות אירובית והפעילות הטובה ביותר היא זו שתגרום להם להתמיד.
אני מציע לאנשים לבצע אימוני כוח, ולא צריך יותר מידי, גם 20 דקות, 3 פעמים בשבוע זה מספיק אם עושים את זה כמו שצריך.
אני מציע לאנשים להתחיל ללכת יותר ברגל, לצאת לטיולים בסופי שבוע, לבלות בצורה אקטיבית יותר, להיות יותר פעילים בחיי היום יום. ובקיצור להזיז את הגוף יותר.

בתזונה אני מציע לאנשים:
לאכול יותר ירקות.
לאכול פחות ממתקים או ג'אנק אחר.
לאכול פחות מוצרי חיטה (אצל מרבית האנשים הבעיה היא שהם אוכלים יותר מידי פחמימות).
לאכול במידה ולא לאכול עד שהבטן מתפקעת.
לשתות יותר מים במהלך היום.
להפחית את צריכת המזון המעובד.
להפחית את צריכת הסוכר.
לאכול לפי רמת הפעילות היום יומית (אצל מרבית האנשים זה אומר לאכול פחות בערב).
אני מציע לאנשים לא להכנס לפינות שיובילו אותם להפרעות אכילה והרעבה עצמית.
אני מציע לאנשים לנהל זמני ארוחות קבועים.

אני מציע לאנשים לעשות מה שהם יכולים לעשות בכדי להפחית את רמת הסטרס בחיים שלהם (לרמת הסטרס יש גם השפעה על המשקל).
אני מציע לאנשים לישון יותר טוב.

זה לא נשמע קשה, אבל במציאות זה מאוד קשה.
תעשו את זה, תתרגלו לזה ואתם תרדו במשקל ותשארו תמיד רזים.

HCG, דיאטת כרוב, סיבים מתנפחים, תרופות משלשלות, כל אלה יביאו לכם אולי הצלחה רגעית אך כישלון תמידי.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי דנההה » ו' פברואר 10, 2012 2:48 pm

קראתי את הכתבנ על דיאטת hcg
הדבר היחיד שגורם לי אולי, ללכת לקנות את הטיפות היא שבכל שלושת ההריונות שלי ירדתי המון במשקל, זה היה כמו קסם, אכלתי רגיל פלוס וירדתי במשקל . עד כדי כך שחשבתי להפוך לאם פונדקאית!!!
כך שאולי בכל זאת??
דנההה

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ו' פברואר 10, 2012 10:30 pm

דנההה כתב:קראתי את הכתבנ על דיאטת hcg
הדבר היחיד שגורם לי אולי, ללכת לקנות את הטיפות היא שבכל שלושת ההריונות שלי ירדתי המון במשקל, זה היה כמו קסם, אכלתי רגיל פלוס וירדתי במשקל . עד כדי כך שחשבתי להפוך לאם פונדקאית!!!
כך שאולי בכל זאת??

אני מניח שאת מתכוונת שירדת לאחר ההריון, משום שמרבית הנשים עולות במשקל במהלך ההריון.

חשוב להבין שכנראה אין שום קשר בין הטיפות הומאופתיות הללו לבין ההורמון.
HCG פירושו Human Chorionic Gonadotropin ובעברית גונדוטרופין כוריוני אנושי.
זאת אומרת, זה הורמון שמקורו בבני אדם בלבד.
דרך אגב, ממה שקראתי אז את ההורמון שבו משתמשים לטיפול בפוריות מפיקים משתן של נשים בהריון.
מעניין מה היו חושבים על זה כל "שותי הטיפות" למינהם אם הם היו יודעים שהטיפות מקורן בשתן של נשים אחרות.
קוד: בחר הכל
organizations collect urine from pregnant women to extract hCG for use in fertility treatment.

ראה קישור

אבל, שיסירו דאגה מלבם (אלו ששותים את הטיפות), עלות הפקת ההורמון יקרה מכדי למכור את ההורמון הזה בכמה מאות שקלים.
בטיפות כנראה שאין דבר. שמעתי שיש שטוענים כי בטיפות יש חומר מאצות שהוא בעל פעילות דומה לזו של ההורמון האנושי. אני אשמח אם אלו הטוענים כך, יציגו את מקור החומר הזה והוכחות שיתמכו בהצהרות שלהם בדבר יעילות הטיפות הללו בירידה במשקל.
וכאשר אני כותב הוכחות, אני לא מתכוון לסירטונים ביוטיוב, אלא למחקרים מדעיים ומהימנים.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי riki » ד' פברואר 15, 2012 5:06 pm

אדון אלי הנכבד
חבל מאד שלפני שאתה פוסל משהו אתה לא בודק אותו
אני אישה פרטית בלי כל כוונות זדון
עשיתי את הדיאטה הנ"ל ואני מאד מאד מרוצה
אני עומדת לפני סבב שני וברוך ה מאד מרוצה אז אל תפסול
כי זאת דיאטה מקסימה וממש לא מזיקה ולא קשה
תודה רבקה
riki

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ד' פברואר 15, 2012 8:07 pm

riki כתב:אדון אלי הנכבד
חבל מאד שלפני שאתה פוסל משהו אתה לא בודק אותו
אני אישה פרטית בלי כל כוונות זדון
עשיתי את הדיאטה הנ"ל ואני מאד מאד מרוצה
אני עומדת לפני סבב שני וברוך ה מאד מרוצה אז אל תפסול
כי זאת דיאטה מקסימה וממש לא מזיקה ולא קשה
תודה רבקה

רבקה שלום,
דרך אגב, שמי יורם.
לרגע לא טענתי שיש כאן כוונות זדון.
צריך להבין שמדובר פה בכוונת רווח.
אנשים משלמים 1000 ש"ח על דיאטת HCG על כמה חוברות ותרסיס שיעילותו מעולם לא הוכחה.

אין לי שום ספק שירדת במשקל. ולמעשה אין לי שום ספק שכל אדם שיבצע דיאטה עם תפריט של 500 קלוריות כמו שעושים בדיאטת HCG, אכן ירד במשקל.
רק שאני לא מבין למה לשלם 1000 ש"ח תמורת "העונג המפוקפק" של לבצע דיאטה של 500 קלוריות?

אנשים רוכשים את הטיפות כי הם חושבים שהטיפות יעזרו להם והם מוכנים לשלם 1000 ש"ח, תמורת בלון שיווקי!

הנקודה היא: דיאטה של 500 קלוריות ביום, תגרום לך לרדת במשקל עם טיפות ובלי טיפות!
בכל אופן, שיהיה בהצלחה.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי Noga400 » ש' פברואר 18, 2012 10:50 pm

בקשר לתהליך Hcg , לא ברורה לי התנגדותך הנמרצת ושלל טיעוני "הלוקשים" שאתה טוען שמוכרים לאוכלוסיית השמנמנים, והסובלים מנושא ההשמנה , ראשית ברור לי שאינך ער למצוקה הקשה שסובלים ממנה, אנשים שאוהבים ,לאכול ,והרבה ..ומשלמים מחיר כבד של חולי וליקויי בריאות עקב כך ושלא לדבר על דימוי גוף ירוד ובעיות רגשיות עקב כך , השיטה עובדת ונקודה !!! ,בתהליך המרזה מצליח לאזן רמות סוכר, לחץ דם , וכולסטרול אצל הסובלים מהשמנה . אין שום דבר נורא להסתגל למעט קלוריות למשך 40 יום בלבד ,ולהשיל כ- 10 קג , המוטיבציה האנרגיה המרץ החיוניות הבטחון ודימוי הגוף משתפרים פלאים , מנקים את הרעלים , מתחנכים לאכילה מדודה , נבונה, לשליטה !!! והסיפוק המיידי של ירידה יומיומית ממלא את המרזים מוטיבציה אדירה ! אצלי במשפחה אנו 7 אנשים שהשילו יחד כ- 100 קג , ממוצא של 10-13 קג לאיש ! התהליך היה כיפי ! מהנה ! מלמד המון ליהיות קשוב לגופך ! היום אני מאמנת חינם! בהתנדבות! אנשים שמבקשים את הליווי שלי !! סוף סוף התהליך שמצליח להפחתת המשקל ! אין יותר אכזבות ואין יותר תיסכולים , אני מזמינה אץ כל מי שזקוק לעזרתי לפנות אליי : noga400@gmail.com .
אגב , אוכלים מכל אבות המזון , רצוי להתעמל באופן מתון , ושותים תה ירוק ! אין תחושת רעב ויש פתרון לכל דבר בתהליך .
לראשונה בחיינו הצלחנו לרדת במשקל !!!! וממש לא חשוב אמ זה פלסבו או לוקש !זה עובד ! זה מצליח ! וזה להיט מהפכני !!
מוזמנים ליצור עימי קשר מבטיחה ליווי והדרכה באהבה גדולה
Noga400@gmail.com

Noga400

הודעהעל ידי יורם בן אבו » א' פברואר 19, 2012 7:24 pm

Noga400 כתב: אין שום דבר נורא להסתגל למעט קלוריות למשך 40 יום בלבד ,ולהשיל כ- 10 קג , המוטיבציה האנרגיה המרץ החיוניות הבטחון ודימוי הגוף משתפרים פלאים , מנקים את הרעלים , מתחנכים לאכילה מדודה , נבונה, לשליטה !!! והסיפוק המיידי של ירידה יומיומית ממלא את המרזים מוטיבציה אדירה ! אצלי במשפחה אנו 7 אנשים שהשילו יחד כ- 100 קג , ממוצא של 10-13 קג לאיש ! התהליך היה כיפי ! מהנה ! מלמד המון ליהיות קשוב לגופך ! היום אני מאמנת חינם! בהתנדבות! אנשים שמבקשים את הליווי שלי !! סוף סוף התהליך שמצליח להפחתת המשקל ! אין יותר אכזבות ואין יותר תיסכולים , אני מזמינה אץ כל מי שזקוק לעזרתי לפנות אליי : noga400@gmail.com .
אגב , אוכלים מכל אבות המזון , רצוי להתעמל באופן מתון , ושותים תה ירוק ! אין תחושת רעב ויש פתרון לכל דבר בתהליך .
לראשונה בחיינו הצלחנו לרדת במשקל !!!!

היי נוגה, שימי לב! שאנחנו די תמימי דעים בנושא.
בהודעתי הקודמת כתבתי
יורם בן אבו כתב:הנקודה היא: דיאטה של 500 קלוריות ביום, תגרום לך לרדת במשקל עם טיפות ובלי טיפות!

זאת אומרת, שגם אני אומר שעם דיאטה של 500 קלוריות אפשר להצליח לרדת במשקל (כרגע אני לא נכנס לשאלה האם זה בריא או לא?).
אני אומר שאין צורך לרכוש את ערכת ה-HCG בכדי לרדת במשקל, סה"כ מדובר ב-1000 ש"ח. שזה סכום לא מבוטל בכדי לבזבז אותו על חומר שאין בו שום תועלת להרזיה.

למה אני חושב שאנחנו תמימי דעים?
משום שגם את לא הזכרת את חומר ה-HCG (על צורותיו השונות) כגורם להצלחה. הזכרת "להסתגל למעט קלוריות" , הזכרת חינוך "לאכילה מדודה", הזכרת "שליטה", הזכרת "תה ירוק" (אני בספק אם לשתיית תה ירוק יש תרומה לירידה במשקל, אך לפחות זה בריא), הזכרת "להיות קשוב לגופך" ועוד כהנה וכהנה אמצעי עזר לירידה במשקל שאין לי שום בעיה איתם.
לא הזכרת את חומר ה-HCG, לא את החומר האמיתי שניתן בזריקות ולא את החומר שכל מיני משווקים מוכרים לאנשים בטענה שמדובר בחומר המופק מאצות והוא בעל פעילות דומה לHCG.
האם זה בטעות שלא הזכרת את ה-HCG או שגם את לא מאמינה שלחומר המשווק תחת השם HCG יש אכן השפעה כלשהיא על הירידה במשקל?

Noga400 כתב:בקשר לתהליך Hcg , לא ברורה לי התנגדותך הנמרצת ושלל טיעוני "הלוקשים" שאתה טוען שמוכרים לאוכלוסיית השמנמנים, והסובלים מנושא ההשמנה , ראשית ברור לי שאינך ער למצוקה הקשה שסובלים ממנה, אנשים שאוהבים ,לאכול ,והרבה ..ומשלמים מחיר כבד של חולי וליקויי בריאות עקב כך ושלא לדבר על דימוי גוף ירוד ובעיות רגשיות עקב כך , השיטה עובדת ונקודה !!! ,בתהליך המרזה מצליח לאזן רמות סוכר, לחץ דם , וכולסטרול אצל הסובלים מהשמנה . אין שום דבר נורא להסתגל למעט קלוריות למשך 40 יום בלבד ,ולהשיל כ- 10 קג , המוטיבציה האנרגיה המרץ החיוניות הבטחון ודימוי הגוף משתפרים פלאים , מנקים את הרעלים , מתחנכים לאכילה מדודה , נבונה, לשליטה !!! והסיפוק המיידי של ירידה יומיומית ממלא את המרזים מוטיבציה אדירה ! אצלי במשפחה אנו 7 אנשים שהשילו יחד כ- 100 קג , ממוצא של 10-13 קג לאיש ! התהליך היה כיפי ! מהנה ! מלמד המון ליהיות קשוב לגופך

ראשית, מגיע לך ולבני משפחתך כל הכבוד על ההישג וכולי תקווה שתצליחו לשמר את ההישגים הללו בהמשך.

אני די מחובר לנושא ההשמנה ולתהליכים שעוברים אנשים עם עודף משקל וזאת משום שאני שנחשפתי לרגשות ולמצבים הללו הן תוך כדי עבודתי בעבר כמאמן כושר והן כיום בשאלות השונות בפורום ובבלוגים שאני כותב בהם.
ברור לי עניין המוטיבציה והרצון הבסיסי של האדם "השמן" לראות תוצאות מהירות (זה נראה לי מאפיין מאוד כללי של האוכלוסיה).
לגביי דיאטות דלות קלוריות, אני לא שולל אותן והן אף כפי שציינת עשויות להוות תמריץ וסטרטר טוב לאנשים מסויימים, אך דיאטות כאלה לא מתאימות לכל אחד ומה גם שמאוד חשוב שדיאטות כאלה יבוצעו ע"י איש מקצוע, דיאטן קליני שיידע להתאים את הדיאטה לאדם שעומד מולו וכמו כן, ידע לזהות מצבים בעייתיים ולתת להם מענה.

אני מאמין שאדם צריך לתור אחר האמת ולא לקנות לוקשים, מי שמגיע לפורום הזה מחפש את האמת.
ומי שלא רוצה להטריח את עצמו עם האמת, יכול למצוא "אמת" אחרת שיותר נעימה לו, די בקלות.
מרבית תוצאות החיפוש בגוגל עבור הביטוי דיאטת HCG הן תוצאות "מטעם". תוצאות של משווקים חדורי מוטיבציה.

יש אנשים שלא ממש מעניין אותם אם משהו אכן עובד או לא.
אותי זה כן מעניין ואני מניח שגם אנשים רבים אחרים ימצאו עניין בכך.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי Noga400 » א' פברואר 19, 2012 8:14 pm

היי
אולי שכחתי לספר לך וכדאי שתדע ,משפחתי ואני אכן ירדנו במשקל ,אבל המראה שלנו שונה באופן מפתיע מהפעמים האחרות בהן רזינו מדיאטות אחרות .אפשר להבחין שאנו מחוטבים יותר,צמיגים מיותרים נעלמו ,כל הסנטרים הכפולים הכרס המשתפלת הזרועות השמנות ..הכל כלא היה ...בוודאות אני חשה שהירידה נעשתה ממאגר השומן המיותר.ויש לי תמונות להוכיח לך !
כן הקפדנו על הליכה כפעמיים בשבוע הליכה נעימה של שעה וחצי ולא כדי לשרוף קלוריות ,אלה יותר בשביל הנשמה ,כך שגם שמי ספורט הוא בראש מעייניו יורד במשקל אך לא נראה רפוי ומדולדל ..
באמת באמת ובתמים ..זה משהו אחר ..זה שונה ..זה מפתיע ..וכל אגורה השקעה בערכה כזו שווה לחלוטין כי התוצאות מדהימות .
אגב,500 הקלוריות ..לא ממש אפשר לעמוד בזה בלי התרסיס .וזוהי עובדה שנקבעה פה אחד על ידי כולנו ..ולצורך שיחתנו ..גם אם זה פלצבו ..זה שווה לגמרי !
Noga400

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ג' פברואר 21, 2012 12:41 pm

Noga400 כתב:היי
אולי שכחתי לספר לך וכדאי שתדע ,משפחתי ואני אכן ירדנו במשקל ,אבל המראה שלנו שונה באופן מפתיע מהפעמים האחרות בהן רזינו מדיאטות אחרות .אפשר להבחין שאנו מחוטבים יותר,צמיגים מיותרים נעלמו ,כל הסנטרים הכפולים הכרס המשתפלת הזרועות השמנות ..הכל כלא היה ...בוודאות אני חשה שהירידה נעשתה ממאגר השומן המיותר.ויש לי תמונות להוכיח לך !
כן הקפדנו על הליכה כפעמיים בשבוע הליכה נעימה של שעה וחצי ולא כדי לשרוף קלוריות ,אלה יותר בשביל הנשמה ,כך שגם שמי ספורט הוא בראש מעייניו יורד במשקל אך לא נראה רפוי ומדולדל ..
באמת באמת ובתמים ..זה משהו אחר ..זה שונה ..זה מפתיע ..וכל אגורה השקעה בערכה כזו שווה לחלוטין כי התוצאות מדהימות .
אגב,500 הקלוריות ..לא ממש אפשר לעמוד בזה בלי התרסיס .וזוהי עובדה שנקבעה פה אחד על ידי כולנו ..ולצורך שיחתנו ..גם אם זה פלצבו ..זה שווה לגמרי !

פלצבו לא שווה 1000 ש"ח!

הנקודה היא שלא חסרות דיאטות כאסח בחינם ואנשים מצליחים לרדת בהם במשקל.
הנקודה החשובה היא למשך כמה זמן הם ממשיכים לשמור על ההישג הזה.
קיימת אמרה ידועה שאומרת ש95% מאלו שהצליחו לרדת במשקל, לא יצליחו לשמור על ההישג הזה (אמרה שדרך אגב בוצע רק מחקר אחד שתומך בה).
אבל, זה לT משנה אם זה 90% או 95% או 80%, העובדה היא שמרבית האנשים שמצליחים לרדת במשקל, לא מצליחים לשמור עליו.
לדעתי כל הפתיים שרוכשים את התרסיסים היקרים, הולכים גם בכיוון הזה.

הסיבה שבגללה שוק הדיאטות כל כך פורח, היא משום שאנשים בוחרים כל הזמן בפתרונות כאסח זמניים. מרבית החפצים בירידה במשקל, יהיו לקוחות קבועים של משווקי הדיאטות השונות שעושים הון ממצוקתם.

הדרך היחידה להיחלץ ממעגל הלקוחות של משווקי הדיאטות, "מבשרי הבשורות", "מציעי הפתרונות", היא לשנות את אורח החיים ואת צורת המחשבה שקיים פתרון קסמים בצורה של תרסיסים מגוכחים.

רוצים לדעת איך להצליח?
תלמדו ממי שהצליח!
ואני לא מתכוון לסירטונים המגוחכים ביוטיוב.
אני מתכוון, שתלמדו מאנשים שבאמת הצליחו לרדת במשקל ולשמור עליו לאורך שנים רבות.

אחד המרכזים שמנסים לאבחן את הגורמים להצלחה בקרב מצליחי הדיאטות הוא מרכז הרישום הלאומי לבקרת משקל (ארה"ב) מרכז זה שם לעצמו כמטרה לאבחן את הסיבות להצלחה בדיאטה. במרכז (נכון ל-2012) נתונים לגביי 10,000 אנשים שהצליחו לרדת במשקל ולשמור עליו למשך זמן ארוך. המרכז פועל באמצעות אגירת נתונים שנאספים משאלונים שממלאים אותם "מצליחני הדיאטות", אבחון ואיתור הגורמים האפשריים להצלחה.

לפי הממצאים של המרכז:
98% מהמצליחנים ביצעו שינוי בתזונתם.
94% מהם הגבירו את רמת הפעילות הגופנית שלהם, כאשר הפעילות השכיחה ביותר היתה הליכה.
78% מהם אכלו ארוחת בוקר בכל יום.
75% מהם שקלו את עצמם לפחות פעם אחת בשבוע.
62% מהם צפו פחות מ-10 שעות שבועיות בטלוויזיה.
90% מהם ביצעו כשעה ביום של פעילות גופנית.

הנקודה היא שלאכול נכון ולבצע פעילות גופנית אלו הנקודות שצריך להפנים.

טיפולי HCG אמיתיים משתן של נשים הרות, תרסיסים HCG הומיאופתיים, תרסיסים צמחיים, כל אלה השפעתם במקרים היותר טובים היא פסיכולוגית וזמנית (במקרה הגרוע, תהיה גם פגיעה בבריאות), והם רק מפריעים לכם לראות "שהמלך הוא עירום".
מדובר בעוד אשליה בדומה לאשליות שמיוצרות בכל שנה בעולם הדיאטות, אשליות שמבטיחות לכם שהפעם זה סופי.

זה שטויות!
יורם בן אבו

הקודםהבא

• Advertisement

חזור אל פורום דיאטה & תזונה נכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים