שריפת שומן

ברוכים הבאים לפורום דיאטה & תזונה נכונה. בפורום זה תוכלו לשאול ולענות על שאלות בנושאי תזונה, דיאטה וכדומה

מנהל: יורם בן אבו

שריפת שומן

הודעהעל ידי שקד » ד' אוקטובר 02, 2013 7:12 pm

אהלן, אני מתאמן כחודש, מבצע אירובי+כוח בסיסי..
הגובה שלי הוא 178 והמשקל 74.
רציתי לשאול כיצד אני שורף את השומנים הנותרים(בעיקר בבטן..) בדרך הכי מהירה?
תודה
שקד

Advertisement

Re: שריפת שומן

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' אוקטובר 14, 2013 5:44 pm

היי שקד,
הדרך הכי מהירה לשריפת שומנים היא דיאטה ואימוני כושר.
לא ידוע לי על דרך יעילה ומהירה לשריפה של שומנים מאזורים ספציפיים בגוף (כמו בבטן)
יורם בן אבו

Re: שריפת שומן

הודעהעל ידי Ibehealthy » ש' אוקטובר 19, 2013 1:41 am

שלום שקד ויורם!

אדבר מניסיוני בלבד, משום שהייתי במצב דומה כשלך כעת.

המאמן שלי, עם 32 שנות ניסיון, תמיד הרצה שאין צורך באימונים אירוביים בכלל! מדוע? אף פעם לא הבנתי.. (הרוב בגלל המבטא הכבד). לכן החלטתי לבדוק את העניין וגיליתי שכאשר אנו מרבים באימונים אירוביים, הגוף שלנו מפריש קורטיזול, אשר עושה את האפקט ההפוך לגמרי!

ניתן אף להמחיש זאת - שמת לב שרצי מרתון הם קטנים וצנומים, ולעומתם רצי הספרינט מפותחים ובעלי מסה? הכל מסתכם בעצימות וסוג האימון, והתזונה שלך (כמו שיורם אמר, אימוני כושר ודיאטה).

אז, אילו אימונים כדאי לעשות וכיצד התזונה שלנו אמורה להיראות - צריך לעשות שינוי פאזה רציני: מאימונים אירוביים לאימוני כח ומשקל (זאת על מנת לפתח מסת שריר. ככל שמסת השריר שלך רבה יותר, כך הנך שורף יותר קלוריות במנוחה, ואני מדגיש, במנוחה), ומאכילת עוגות לאכילת ירקות!

במידה ויש בקרבת מגוריך מכון כושר, הייתי ממליץ לך לבקר שם. בו זמנית, לדעתי עליך להתחיל עם תפריט תזונה שכולל יותר פירות וירקות (דגש על הירקות), פחות מתוקים ויותר (למתירים) בשר רזה משומן ו/או דגים (לנסות שלא מקופסאות שימור).

קצת מסובך כאן על רגל אחת להדריך על התהליך השלם, אך אני בטוח שתגיע למטרותיך אם תשלב אימונים נכונים עם תזונה בריאה!

דוד.
Ibehealthy

• Advertisement

חזור אל פורום דיאטה & תזונה נכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד