אימון ברטט כדיאטה חדשנית

פורום זה מיועד בכדי להביא חדשות בנושאי דיאטה ותזונה נכונה

מנהל: יורם בן אבו

אימון ברטט כדיאטה חדשנית

הודעהעל ידי idit gal » ב' אוקטובר 18, 2010 1:04 am

במירוץ החיים המטורף, לא תמיד יש זמן או יכולת להגיע לחדר כושר. על אף שההשקעה המקסימלית בחדר כושר היא ארבעים וחמש דקות, לפעמים ההגעה לשם והחזרה מאריכים את הזמן הנתון לרשותינו כאשר אנו מנהלים חיים אינטנסיבים.
אימון ברטט הינו מכשיר אימון המיועד להורדה במשקל, הרזיה, דיאטה, חיטוב הגוף, אימוני ספורט ושיפור איכות חיים.
idit gal

Advertisement

Re: אימון ברטט כדיאטה חדשנית

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' אוקטובר 18, 2010 11:29 pm

גברת עידית
אני מבין שאת מקדמת האתרים של האתר של עדי מאיר.
הפורום הזה נועד לדיונים מעשיים ודו סיטריים בין אנשי מקצוע ו/או בין הקהל הרחב שיש לו שאלות בנושאי כושר ותזונה.
אם אתה רוצה לומר משהו, את מוזמנת.
אם את רוצה לשווק, גם אפשרי אבל בתנאי שהתקשורת תהיה דו סיטרית ולא שאת מגיעה ושופכת את בליל הטקסט והקישורים שלך.
אם את רוצה לקשר בכדי לקדם את האתר שלך בגוגל, אז תשכחי מזה!!!
כעת את מוזמנת להראות לנו אילו הוכחות יש לך ששיטת האימון ברטט אכן שורפת קלוריות.
כתבת גם באמצעות אימון ברטט מפתחים מסת שריר
אז את מוזמנת לקשר למחקרים מדעיים בpubmed (ולא חומר פירסומי באתר של עדי מאיר) שמראים שלאימון ברטט יש השפעות מהסוג שאת טוענת שיש.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי אילון אוריאל » ד' אוקטובר 20, 2010 9:47 am

idit gal כתב:במירוץ החיים המטורף, לא תמיד יש זמן או יכולת להגיע לחדר כושר. על אף שההשקעה המקסימלית בחדר כושר היא ארבעים וחמש דקות, לפעמים ההגעה לשם והחזרה מאריכים את הזמן הנתון לרשותינו כאשר אנו מנהלים חיים אינטנסיבים..

אני מניח שגם בכדי להתאמן באימון רטט יש צורך בזמן הגעה וכדומה. מה גם שמכשירי הרטט למינהם הם לא כל כך נפוצים כמו חדרי כושר ולכן הזמן המבוזבז על הגעה וכדומה הוא גדול יותר.

דרך אגב, האם מישהו בדק מהי האפקטיביות של אימון ברטט?
מה זה בדיוק עושה?
אילון אוריאל

Re: אימון ברטט כל האמת ורק האמת

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ו' אוקטובר 22, 2010 2:13 am

מאחר והמשווקת והמקדמת החרוצה לא הרימה את הכפפה שזרקתי לה לדיון פורה וענייני בנושא של אימון ברטט.
אני מתכוון להכניס בזמן הקרוב מידע אמין ואובייקטיבי על אימון ברטט.
אם תחפשו בגוגל את הביטוי אימון ברטט תמצאו כותרות של אתרים בסיגנון הבא:
"מכשיר אימון ברטט - חיטוב הגוף בלי להזיע ובלי להתאמץ"
"אימון ברטט -יעיל מאוד לחיטוב הגוף ללא מאמץ"
"אימון ברטט שריפת שומנים וחיטוב הגוף ללא מאמץ"

אז מה זה אימון ברטט והאם באמת מדובר בהמצאת המאה שתאפשר לנו להתאמן, לרזות ולהתחטב וכל זאת מבלי להתאמץ?
יורם בן אבו

מה זה אימון ברטט?

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ו' אוקטובר 22, 2010 12:43 pm

אימון ברטט לכל הגוף, הוא סוג של אימון או שיטת טיפול בו נמצא המתאמן על משטח שמייצר רעידות שנשלחות לכל חלקי גופו של המתאמן (יש טיפולים ברטט ששולחים את הרעידות לחלקים מסויימים בגוף בלבד).
למעשה הדבר יהיה דומה למצב בו שרוי נהג משאית או מפעיל ציוד מכני כבד שנמצא תחת השפעה דומה של רעידות רק שמצבים אלו נמשכים למשך זמן ארוך יותר ממשך האימון ברטט והם עשויים בטווח הארוך לגרום להשפעה שלילית על הבריאות.

הרעידות ששולח מכשיר הרטט אל גופו של המתאמן גורמות לגופו לנסות להתגבר על הרעידות שמנסות לערר את יציבותו ולכן מופעלים שרירים שונים בגוף בתדירות מאוד גבוהה במטרה ליצב את הגוף.
האימון ברטט מבוצע או באופן סטטי או ע"י ביצוע תרגילים כושר שונים על גבי המכשיר הרוטט.
המחקר בנושא של אימון ברטט התפתח בשנות ה-60 בתקופה שהמוסד לחקר החלל הרוסי חיפש פתרון לדילדול השרירים והעצמות בקרב קוסמונאוטים ששהו זמן ממושך בחלל.

ההשפעות החיוביות של אימון ברטט
אימון ברטט גורם להפעלה רבה יותר של השרירים - מחקרים מראים כי אימון ברטט בזמן ביצוע תרגילים כושר, גורם להפעלת שרירים רבה יותר מאשר במצב בו מבצעים את אותו התרגיל ללא ההשפעה של הרטט.
שיפור והאצה של מחזור הדם בגוף - התדירות הרבה של התכווצויות השרירים גורמת לזרימת דם מואצת בגוף המורגשת בגוף המתאמן כתחושה של חום או דיגדוג.
השפעה חיובית על צפיפות המינרלים בעצם - אימון ברטט הוא אימון היוצר לחץ על העצם שעשוי לגרום לחיזוקה בתנאים מסויימים, כמו כן חיזוק השרירים מגביר את משיכת העצם ע"י השרירים והגברת חילוף החומרים בזמן האימון אף היא תורמת לשיפור אספקת הנוטריינטים השונים לרקמת העצם. כל ההשפעות הללו עשויות לגרום להגברת צפיפות המינרלים בעצם.
הגברת הצריכה הקלורית - מחקר שפורסם בשנים האחרונות מראה כי אימון ברטט מגביר את שריפת הקלוריות בעת ביצוע תרגיל כושר (סקוואט).
הגברת טווח התנועה במפרקים - אימון ברטט עשוי לשפר את טווח התנועה ואת גמישות המפרקים.
אימון ברטט והשפעה הורמונלית - מחקר מסויים נראה כי אימון ברטט גורם לעליה זמנית ברמת הנוירואפינפרין (אדרנלין) והורמונים אנאבולים אחרים כדוגמת הורמון הגדילה (IGF-I).

הסיכונים שבאימוני רטט
החשש העיקרי מאימון ברטט הוא בעקבות מחקרים ארוכי טווח שנעשו על אנשים שנחשפו לרעידות חוזרות ונשנות הדומות לרעידות שבאימוני רטט (כדוגמת מפעילי ציוד מכני כבד) ולא ממחקרים שבוצעו על מתאמנים באימוני רטט.
כיום אין עדיין מחקרים ארוכי טווח שבדקו את ההשפעות השליליות של הרעידות במתאמנים באימוני רטט.
אם כי, מחקר מסויים הראה כי כי משך החשיפה לרעידות באימוני רטט עשוי לעלות על משך זמן החשיפה שאותו לא מומלץ לעבור מבחינה בריאותית.
מחקרים מראים כי אימון ברטט עשוי להזיק לבריאות עמוד השדרה ולאיברי הרבייה בנשים (לכן, אימון ברטט איננו מומלץ לנשים בהריון!!!)

חשוב להבין שחקר אימון הרטט הוא בחיתוליו, אולם נושא מושך חוקרים רבים והוא כיום נחקר מאוד. תוצאות המחקרים שבוצעו מראות על השפעות חיוביות בתחומים שונים של הבריאות, אולם עדיין לא ידוע עד כמה בטוח סוג אימון זה לשימוש ועד כמה רבה השפעתו המזיקה בטווח הארוך על בריאות השלד.

http://www.nsca-lift.org/HotTopic/download/Vibration%20Training.pdf
יורם בן אבו

אימון ברטט גרם לי לכאב ראש

הודעהעל ידי עילם » ו' אוקטובר 22, 2010 2:19 pm

האמת היא שאני ניסיתי פעם לעלות על מכשיר רטט שכזה באחד מכנסי ציוד הכושר שהיו בגני התערוכה.
עליתי על המכשיר למשך זמן מאוד קצר (מספר דקות) והוא גרם לי לכאב ראש קל.
אני אישית מעדיף את התחושה של אימון משקולות שבו אני מרגיש שאני עושה משהו לעומת אימון ברטט שמרעיד לי את כל הצורה מכף רגל ועד ראש בצורה לא נעימה.
עילם

Re: אימון ברטט והורמונים אנאבולים

הודעהעל ידי אראל אורן » ו' אוקטובר 22, 2010 2:26 pm

נשמע מעניין כל הנושא הזה של הגברת רמת ההורמונים האנאבולים, האם יש לכך סימוכין מדעיים?

אראל אורן מר ישראל, בניית תוכנית אימון לחדר כושר וייעוץ תזונתי למטרות פיתוח גוף ודיאטה וירידה במשקל
אראל אורן

הודעהעל ידי madooeiei » ש' מאי 21, 2016 11:53 am

ברטט שמרעיד לי את כל הצורה מכף רגל ועד ראש בצורה לא נעימה.
ทางเข้า holiday
madooeiei

• Advertisement

חזור אל חדשות דיאטה & תזונה נכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד